Opublikowano

Rozgarniacz pryzm Sonarol – najwyższy czas mieć go w swoim gospodarstwie rolnym

Już dziś zapisz się w naszej firmie na pokaz pracy w twoim gospodarstwie. Z chęcią pokażemy nasz rozgarniacz w akcji !!!

Zaproś znajomych, kolegów, a  otrzymasz dodatkowy rabat za polecenie !!!

Zapraszam do kontaktu :

Robert Szatan tel. 500-600-106 

Rozgarniacz pryzm Sonarol pomaga w równomiernym rozłożeniu trawy na pryzmie lub w silosie. Zastosowane rozwiązania techniczne pozwalają na szybkie i równomierne rozłożenie ściętej masy już w jednym przejeździe roboczym. Dzięki skrętnej ramie urządzenia traktorzysta prowadzi ciągnik/ładowarkę z dala od krawędzi pryzmy lub silosu, unikając w ten sposób niebezpiecznych manewrów, jednocześnie nie tracąc czasu na dodatkowe przejazdy. 

Zastosowanie:

Urządzenie wyprodukowane w firmie Sonarol posiada wiele rozwiązań technicznych, które gwarantują bezpieczną i długotrwałą pracę urządzenia m.in.:

1. Zastosowanie specjalnie dobranego zespołu trzech współpracujących przekładni, za pomocą których przenoszony jest napęd z zagregowanej z maszyną jednostki na elementy wykonawcze rozgarniacza pryzm. Przełożenie przekładni 1:4 powoduje zmniejszenie obrotów czterokrotnie, jednocześnie dając wzrost momentu obrotowego uzyskanego na elemencie roboczym maszyny. Właściwie dobrane przełożenia mają wpływ na ekonomikę pracy maszyny, obniżając zużycia paliwa.

2. Zastosowanie w rotorze – podzespole czynnym maszyny, odpowiednio dobranego kąta natarcia, który ma styk z rozgarnianym materiałem wpływa na ekonomikę pracy. Kąt ten został dobrany w sposób doświadczalny. Optymalne nachylenie jest kompromisem pomiędzy oporami stawianymi przez zagłębianie się rotora w pryzmie, a efektami rozkładania materiału.

3. Dzięki innowacyjnemu dodaniu łopatki natarcia i łopatki odkładczej na końcówce rotora uzyskujemy lepsze rozbicie zwitek trawy i równomierne rozłożenie jej na pryzmie.

4. Dwa siłowniki umożliwiają skręt maszyny, dzięki temu jej zawieszenie  jest stabilne, eliminowane są wszelkie niekontrolowane drgania, a skręt maszyny wykonywany jest płynnie bez zbędnych przeciążeniowych szarpnięć.

5. Dobór odpowiednich osłon zapobiega przed nadmiernym zagłębieniem się maszyny w pryzmę, co wpływa na jakość pracy. Osłony o średnicy 790 mm oraz ich odpowiednie wyprofilowanie powoduje optymalne ślizganie się rozgarniacza po równanym materiale, powodując jego równomierne rozłożenie i zagęszczenie na całej powierzchni roboczej.

6. Zastosowanie zaworów zwrotnych bliźniaczych sterowanych przeciążeniowo zapobiega przed samoistnym i niekontrolowanym rozkładaniem się ramion osłon gumowych.