Opublikowano

Zgrabiarka do siana – przygotuj się na sianokosy

Już nie długo czas sianokosów, więc nie czekaj do ostatniej chwili i zamów już dziś wysokiej jakości zgrabiarkę karuzelową Specagro !!!

Ta maszyna rolnicza  jest przeznaczona wyłącznie do zgrabiania traw i zielonek nisko łodygowych, siana i lucerny. Użytkowanie jej w innym celu będzie uznanawane jest za  niezgodne z jej przeznaczeniem.

Zgrabiarka powinna być używana, obsługiwana i naprawiana wyłącznie przez osobę, która jest zaznajomiona jest z jej charakterystykami i wszelkimi przepisami bezpieczeństwa. Wszelkie przepisy bezpieczeństwa pracy itp. Powinny być zawsze przestrzegane. Każda zmiana wprowadzona do zgrabiarki bez zgody producenta może zwolnić producenta od odpowiedzialności za powstałe uszkodzenia lub szkody.

Zgrabiarka karuzelowa przystosowana jest do pracy na terenie pochyłym do 12 stopni. Przystosowana jest do współpracy z ciągnikami wyposażonymi w standardowe obciążniki kół przednich i tylnych. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem wału przekaźnika mocy.

Zgrabiarka karuzelowa zbudowana jest z ramy przystosowanej do łączenia z trzypunktowym układem zawieszenia ciągnika. Do ramy zamocowana jest przekładnia z układem jezdnym. Regulacja wysokości zgrabiarki odbywa się  za pomocą korby w przekładni. Zgrabianie następuje za pomocą 9 ramion z zębami grabiącymi. Przekładnia otrzymuje napęd z WOM-u poprzez wał przegubowo-teleskopowy. Do ramy przymocowane są osłony i ekran pokosu.

Zgrabiarki karuzelowe sprzedawane są z następującym wyposażeniem standardowym:
– karta gwarancyjna
– instrukcja obsługi

– wał przegubowo-teleskopowy

– przednie kółko kopiujące teren
– rama z zamocowanym wewnątrz przegubem na wałku napędowym
– samoblokujący mechanizm skrętu podczas podnoszenia maszyny
– poszerzony tandem, co sprawia wygrabianie na nierównościach