Opublikowano

Włóka łąkowo polowa – nadchodzi czas !!!

Już dziś kolejna partia włók łąkowo-polowych opuszcza fabrykę i melduje się w SPECAGRO.

To już ostatni moment by zopatrzyć swoje gospodarstwo rolne w tą niezbędną maszynę rolniczą wykorzystywaną do wiosennych zabiegów

Dlatego właśnie włóka łąkowo-polowa jest niezbędnym narzędziem w gospodarstwie rolnym, które skutecznie poradzi sobie z takimi problemami. jak: przyspieszenie procesu ogrzewania się gleby po ustąpieniu śniegu jak również zapobieganie utracie wilgoci. W ten sposób ograniczamy parowanie. Kolejnym ważnym czynnikiem jest pobudzenie chwastów do kiełkowania, ma to na celu ich wcześniejszą likwidację co doskonale wykonuje dla nas włóka łąkowo-polowa SPECAGRO. Gleba po zimowej bezczynności, przeważnie stanowi zbitą skorupę. Jest to środowisko wyjątkowo nieprzyjazne z punktu widzenia traw, roślin motylkowych itd. Dzięki tej maszynie można poprawić strukturę gleby, stymulować wzrost roślin pastewnych, zapobiegać parowaniu wody i likwidować chwasty. W konsekwencji poprawia to jakość i ilość zebranych plonów, co ma bezpośredni wpływ na dochody gospodarstwa.

Włóka łąkowo-polowa SPECAGRO, dzięki swojej solidnej konstrukcji i skuteczności w pracy, jest doskonałym wyborem dla rolników dbających o jakość swoich pól i pastwisk. Dzięki regularnemu wykonaniu tego zabiegu, gleba jest lepiej przygotowana do wzrostu roślin, co przekłada się na bardziej efektywną produkcję rolno – hodowlaną. Nie bez powodu jest to jedno z kluczowych narzędzi używanych w rolnictwie prowadzonym z poszanowaniem dla środowiska i zdrowia zwierząt.

Włóka łąkowo-polowa SPECAGRO ugniata rolę, niszczy budzące się do życia chwasty oraz kruszy zaskorupienie. Wciskanie brył ziemi w powierzchnię gleby, bez naruszania ich struktury zapobiega nadmiernemu parowaniu. Warto nadmienić o licznych, powstałych wiosną kretowiskach, które utrudniają późniejsze prace rolnicze (np. sianokosy), lecz także stanowią duże zagrożenie dla wypasanych na pastwiskach zwierząt. Bardzo często kończy się złamaniami kończyn na skutek wdepnięcia w otwór kretowiska.